TÜRKİYE

Haberler

Zoetis Global Uzmanları Türkiye’ye getirmeye devam ediyor...

Global bilgi ağını etkili bir şekilde kullanarak dünyaca kabul görmüş, konusunda uzman danışmanları Türkiye Hayvan Sağlığına bir hizmet olarak sunuyoruz. 18-19 Nisan’da Denizli’de, 20-21 Nisan’da Kayseri’de Dr. Robert Corbett uzmanlığında toplantı ve çiftlik ziyaretleri gerçekleştirildi.

Dr. Robert Corbett 37 yılını veteriner danışmanlık hizmetlerine adamış, konularında global olarak uzmanlığı kabul görmüş, Amerika merkezli kurmuş olduğu Dairy-Health Consultancy şirketi adına danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Çin, Meksika, ispanya ve Amerika başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde büyük ölçekli süt işletmelerinde, reprodüksiyon, mastitis ve geçiş dönemi beslenmesi alanlarında danışmanlık hizmetleri veren Dr. Corbett, 40 veteriner hekimin katılımıyla kayseri’de gerçekleştirilen toplantıda mastitis tiplerini, ayırıcı özelliklerini ve geçiş dönemi periyodunda beslenme ile ilgili konuları veteriner hekimlerimizle paylaştı. Özellikle gıda kaynaklı olarak değerlendirilen ishal vakalarının genelde eksik protein ile beslenen  buzağılarda görüldüğüne özellikle değinen Dr. Corbett bu dönemdeki beslenmenin hayvanın geleceğinde bir çok performans parametrelerini direkt etkilediğini vurguladı. Bu dönemde eser element ve vitamin desteğinin önemine de değindi. Özellikle doğum sonrası mastitis vakalarının subklinik ilerlediği üzerinde duran uzman kuru dönem mastitis protokollerine dikkat edilmesini önerdi. Toplantı sonrası 2 çiftliği ziyaret eden Dr. Corbett, çiftlik hekimlerimizle önerilerini paylaştı.

 

Zoetis olarak, hayvan sağlığı alanında mesleki gelişime ve ihtiyaca özel hizmetlere önem vermekteyiz. Ülkemizde hayvancılığın gelişimine katkı sağlamak adına sorumluluklarının bilincinde ve global gücünü bu hizmetler için kullanmaya devam etmektedir. Amacımız sadece yüksek teknoloji, yenilikçi ilaçları Türkiye’ye sunmak değil, bilgi ve tecrübe birikimini de ülkemize getirmektir.

Zoetis, 'Çalışan Anneler için En İyi 100 Şirket' Listesinde

KALAMAZOO, MI – Hayvan sağlığı şirketi Zoetis, Working Mother dergisinin "Çalışan Anneler için En İyi 100 Şirket" listesinde üst üste iki yıldır yer alıyor.

Kalamazoo’daki Zoetis araştırma-geliştirme genel merkezinde kıdemli bilim uzmanı olarak görev yapan And Raksha Tiwari, Zoetis’te Yılın Çalışan Kadını seçildi.

Zoetis (zō-EH-tis olarak telaffuz edilir), çalışan annelere ve onların ailelerine sağladığı yardımlar ve çalışma hayatı programları nedeniyle Working Mother tarafından üst sıralara layık görüldü.

Kalamazoo merkezinde 333 Portage St. Adresinde bulunan Zoetis Inc.laboratuar ve ofis binasının 21 Eylül 2015 Pazartesi gününe ait görünümü. Zoetis, tüm dünyadaki ev ve çiftlik hayvanları için veteriner aşıları ve ilaçları üretiyor ve pazarlıyor. Kalamazoo Bölgesi, araştırma-geliştirme çalışmalarının küresel genel merkezini oluşturuyor.Al Jones | MLive/Gazette

 

Bunlar arasında, gerekli durumlarda çocuk bakımı, ücretli izin, sağlık ve esenlik hizmetleri, izinler, evlat edinme desteği, çalışan indirimleri ve okul ücreti yardım programları yer alıyor.

Working Mother dergisi "esneklik, terfi, ailevi durumlarda ücretli izin ve çocuk bakımı gibi ilerici işyeri programları uygulamayı amaç edinmiş” ABD şirketlerinin bu çabalarını 30 yıldır takdir ediyor

Zoetis icra kurulu başkan yardımcısı ve insan kaynakları şefi Roxanne Lagano, yaptığı açıklamada, "Zoetis, Working Mother dergisinin listesinde çalışan anneler için en iyi 10 şirket arasında bir kez daha yer almaktan onur duyuyor" ifadesini kullandı ve sözlerine şöyle devam etti: "Zoetis’in amacı, herkesin iş ile özel yaşam sorumluluklarını dengeleyebileceği bir ortam yaratmak. Yalnızca çalışan anneleri değil, aynı zamanda tüm çalışanlarımızı destekleyen politikalar, programlar ve bir kurumsal kültür oluşturma konusundaki liderliğimizin takdir edilmesi bize gurur veriyor."

Hindistan’da bir tarım bilim uzmanının kızı olarak büyüyen 39 yaşındaki Raksha Tiwari, erkek egemen bir alan olan veterinerlik alanına yöneldi ve Jabalpur-Nanaji Deshmukh Veteriner Bilimleri Üniversitesi’nden en iyi öğrenci seçilerek ve veda konuşmasını yapma hakkı kazanarak mezun oldu.

2002 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınmasının ardından, Kentucky Üniversitesi’nde doktora yaptı ve doktora sonrası çalışmasını Wisconsin Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. 2008 yılında Zoetis’e giren Tiwari, bu sırada iki çocuğunun ilkine yedi aylık hamileydi.

Tiwari bu konuda "Müdürüm bana esnek bir çalışma programı sundu; bu program hem işimde başarılı olmama, hem de yeni doğan bebeğimle ilgilenebilmeme yardımcı oldu” diyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor: "Ayrıca, bir araştırma bilim uzmanı olarak kariyer yapmama ve ilgi konularım olan birkaç farklı terapötik alanı keşfetmeme olanak sağlayan bir şirkette çalışmak benim için şanstı."

Kariyerinde domuzlara, sığırlara, kümes hayvanlarına ve atlara yardımcı olan ilaçların ve aşıların erken aşamalardaki araştırmalarını yaptı ve ekip lideri görevini de üstlendi. Ayrıca, devam eden aşamalarda da görev aldı ve bir yıl kadar önce, becerilerini ürün geliştirmenin geç aşamalarında da çalışabilecek şekilde geliştirdi.

Tiwari, yaşadıklarını ifade ederken "Hem mesleki, hem de ailemle birlikte kişisel olarak gelişme olanağı buldum" diyor ve şöyle devam ediyor: "Aynı zamanda şirket ve hayvan sağlığı sanayi üzerinde de etkili olabildim."

Şirket sözcüsü Kristen Seely, Zoetis‘in tüm dünyadaki yaklaşık 10.000 çalışanının yaklaşık %39’unun kadınlardan oluştuğunu ve onların yaklaşık %15’i bilimle ilgili işlerde çalıştıklarını belirtiyor.

Tiwari, yine Zoetis’te kıdemli baş bilim uzmanı olarak çalışan Parag Chary’nin eşi. Chary, Mattawan’daki MPI Research’taki görevinin ardından şirkete 2010 yılında katıldı.

Tiwari, "İşteki görevlerimiz birbirine benziyor ve evde de eşit sorumluluk alıyoruz," diyor. "Bu da bu işin gerçekten bir aile işi olmasına yardımcı oluyor."

Bir taraftan ailesini yönetirken bir taraftan da muhteşem bir kariyer yapma kapasitesi için iş arkadaşlarına, eşine ve ailesine teşekkürlerini sunuyor. Anne ve babasının her yıl Hindistan’dan gelerek kızlarının bakımına yardımcı olduklarını belirtiyor ve kadınların işleri ve aileleri arasındaki dengeyi kurmak için ihtiyaç duydukları desteği ailelerinden, arkadaşlarından ve iş arkadaşlarından alabileceklerini belirtiyor.

Tiwari, "Ne yapmayı seçmiş olursak olalım, bence burada en önemli olan şey neye odaklandığımız" diyor.

Ona göre, çalışan anneler çocuklarına odaklanmak zorunda.

"Anneler olarak biliyoruz ki, düşündüğümüzden daha hızlı büyüyorlar" diyor.

Ayrıca, işte başarılı olmak için tek bir odak noktasının gerekli olduğunu da belirtiyor.

"İşteki çalışma grubum bir harika," diyor. "Onlar benim için gerçek birer dost, yol gösterici ve koç. Bana gerçekten çok yardımcı oldular."

Kalamazoo toplumunun bir aile kurmak için mükemmel bir ortam olduğunu ve Zoetis’in çok iyi bir iş kültürüne sahip olduğunu söylüyor.

Working Mother, Ekim/Kasım sayısında Zoetis ve Tiwari’ye yer verdi. Bu sayıya www.workingmother.com  adresinden ulaşılabilmekte. Working Mother'ın 2015 Yılı En İyi 100 Şirket Listesi de burada yer alıyor.

Zoetis, tüm dünyadaki ev ve çiftlik hayvanları için veteriner aşıları ve ilaçları üretiyor ve pazarlıyor. Pfizer Inc. şirketinin eski hayvan sağlığı bölümü, ürün keşfetme ve geliştirme alanında 60 yıldan fazla deneyime sahip.

Şirketin genel merkezi Florham Park, N.J.’de bulunuyor; ama araştırma-geliştirme küresel genel merkezi Kalamazoo’da yer alıyor. Şirketin 2014’teki cirosu 4.8 milyar dolar civarında.

Forbes Zoetis’i Amerika’nın En İyi İşverenlerinden Biri Olarak Seçti

Florham Park merkezli hayvan sağlığı şirketi Zoetis Inc., Forbes dergisi tarafından 2016 yılında Amerika’nın En İyi Orta Ölçekli İşverenlerinden biri seçildiğini duyurdu. Zoetis, listede sadece hayvan sağlığına odaklanan tek farmasötik şirket. Şirket 250 orta ölçekli şirket arasında 81. sırada yer aldı.

Zoetis’in Başkan Yardımcısı ve İnsan Kaynakları Baş Sorumlusu Roxanne Lagano “Bu onur, 2013 yılında bağımsız bir şirket olduğumuzdan beri Zoetis’te oluşturduğumuz marka, kültür ve çalışma ortamının çok büyük bir takdir gördüğü anlamına gelmektedir” dedi. “Son üç yılda, Çekirdek İnançlarımız çerçevesinde yaşayan iş arkadaşlarımıza dayalı destekleyici ve esnek bir kültür yaratmaya çalıştık. Bu kültür, şirketimizin başarısına ve büyümesine katkıda bulundu. Özellikle iş arkadaşlarımızın ve diğerlerinin Zoetis’i mükemmel bir işveren olarak tavsiye etmesi bizi gururlandırdı” şeklinde konuştu.

Forbes, Amerika’nın En İyi İşverenler listesini, büyük ve küçük ölçekli şirketlerde ve kuruluşlarda çalışan yaklaşık 30,000 Amerikalı çalışan arasında yapılan bağımsız bir araştırmaya göre belirledi. Değerlendirmede, en önemli faktör kendi işverenini tavsiye etme istekliliği oldu. Fikirlerini rahatça ifade edebilmeleri için çalışanlara isim vermeden, çevrimiçi erişim panelleri aracılığıyla düşünceleri soruldu. 2016 yılı Amerika’nın En İyi İşverenler listesinin tamamını görmek için Forbes.com adresini ziyaret ediniz.

Zoetis, ayrıca son iki yıldır Working Mother dergisinin seçtiği Çalışan Anneler için İlk On Şirket arasında yer almaktadır.

BenelÜKS, AFRİKA VE ORTA DOĞU LİDERLİK EKİBİ TOPLANTISI

Yeni oluşturulan Benelüks, Afrika ve Orta Doğu Liderlik Ekibi, Şubat ayında Hollanda’nın küçük ve tarihi şehri Veere’de yüz yüze toplandı.

 

Toplantı, Zaventem Merkez Ofisi’nde Clint Lewis, Moniek Fransen ve Rohini Persaud ile yapılan oturumlarla başladı. Jean Panier, BenAfME (Benelüks, Afrika ve Orta Doğu) Liderlik Ekibine, Mükemmellik Merkezi Ekibini ve misyonunu anlattı. Ardından, her ülke/bölge için kilit ihtiyaçların neler olduğunu tartışmak üzere farklı Mükemmellik Merkezi Ekipleriyle bireysel oturumlar yapıldı.

 

Ekip, akşamın sonunda, 3 günlük Liderlik Ekibi Toplantısı için yer değiştirdi. Programda iş geliştirme, kişisel gelişim ve ekip gelişimi konuları yer aldı. İlk atölye çalışması kişisel içgörülere ve ekip çalışmasına odaklanırken, ikincisi sorumluluk (her ülke ve bölgedeki gruplar genelinde sahiplenme dürtüsünü harekete geçirmenin daha iyi anlaşılmasını sağlayan bir düşünce yapısı) üzerinde yoğunlaştı.

 

İş geliştirmeyle ilgili çeşitli konular tartışıldı. Ayrıca kar-zarar yönetimi, portföy yönetimi ve ruhsatlandırma hakkında bir atölye çalışması da yapıldı.

 

Grup, birbirini tanımaya ve ekip oluşturma faaliyetlerine katılmaya da zaman ayırdı. Delta Works’ü (dünyanın en büyük selden korunma yapıları zincirinden biri) ziyaret eden ekip, önceden belirlenmiş bir yolu takip ederek birlikte nasıl daha etkili bir şekilde çalışılabileceğini öğrendi.

 

Türkiye, İsrail, İran ve Kafkaslar Genel Müdürü Hakan Eras "Bu toplantı sayesinde büyük şehrin koşuşturmasından uzaklaşmak harikaydı. Huzurlu ve sessiz şehir Veere, ekibimizin birbirine çok sıkı bir şekilde bağlanmasını sağladı. Hepimiz farklı geçmişlerden geldiğimiz için bu önemliydi" dedi. “'Yaratıcı' faaliyetlerde bulunmamızı sağlayan toplantılar, BenAfME ekibimizi önümüzdeki hedeflere ulaştırmak için birlikte çalışmak adına oldukça teşvik edici oldu. Benim için önemli olan şeylerden birisi, ekibin sorumluluklarına bağlılığı ve 2016’da başarıya ulaşma kararlılığıydı."

 

BenAfME Ruhsatlandırma İşleri Üst Düzey Direktörü Sally John "Pazar koşulları, ofis yerleşimi, iş rolü, deneyim ve kişisellik açısından daha çeşitlilik barındıran bir BenAfME liderlik ekibi olamazdı. Atölye çalışmalarında ve saha dışında (tam anlamıyla!) ekiple olmak, birlikte harika vakit geçirdiğimiz gerçeğini

Zoetis Hayvan Sağlığı 28 mart- 1 Nisan  2016 tarihlerinde Güral Sapanca’da geleneksel kış dönem toplantısını gerçekleştirdi.

Zoetis Hayvan Sağlığı, 28 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında 70 kişilik ekibiyle Güral Sapanca’da geleneksel kış dönem toplantısını gerçekleştirdi.

İlk gün yapılan açılışın ardından ortak seanslar halinde tüm ekiplerin katılımı ile başlayan toplantı, daha sonraki günlerde her bir iş biriminin kendi ekipleri ile devam ettiği şekli ile ilerledi.

Doç. Dr. Ebru Yalçın tarafından tüm gün süren dolu dolu eğitim

Zoetis Hayvan Sağlığı Pet Takımı, Doç. Dr. Ebru Yalçın tarafından 29 Mart 2016 günü, Leptospirosis ve Lyme üzerine gerçekleştirilen eğitim ile mevcut bilgilerini tazeleme fırsatı buldu.
Özellikle son yıllarda tüm dünyada en büyük iki zoonoz hastalık olarak kabul edilen ve hem insanlarda hem de hayvanlarda görülme sıklığı günden güne artan iki hastalığa dair Doç Dr. Ebru Yalçın değerli bilgilerini ve güncel saha çalışmalarını paylaştı.

Yalçın, özellikle Leptospirosisin tüm dünya genelinde en çok görülen ve birçok memeli türünü etkileyen zoonoz hastalıklardan biri (Bharti et al. 2003) olarak değerlendirildiğive Leptospirosise karşı   tek korunmanın aşılama olduğuna değindi. Bununla birlikte Yalçın, Avrupa’da 2 Lepto suşu içeren aşılar ile korunma sağlanan köpeklerde gözlenen yaygın Leptospirosis oranlarına istinaden; korunmanın düzeyini arttırabilmek için 4 Lepto suşu içeren aşıların uygulanmasının Avrupa Veteriner Konsensusu tarafından da önerildiğini vurguladı.

Zoetis Hayvan Sağlığı sektörün koşulları ne olursa olsun, sektördeki öncü kimliğine yakışır bir şekilde,  mesleki gelişim adına; sektörümüze destek olmak amacıyla düzenlediği faaliyetlerine devam edecektir.


ZoetIs Hayvan Sağlığı sektöre değer katmaya devam ediyor.

Zoetıs Hayvan Sağlığı; Veteriner İlk 50 Seminerleri dahilinde; 24 Ocak 2016 günü gerçekleştirilen ‘’Kedilerde Alt Üriner Sistem Hastalıklarında Başarı Anahtarları’’ konu başlıklı eğitim seminerinde yer olarak, 87 meslektaşını ağırladı.

Dr. Lora Koenhemsi tarafından gerçekleştirilen seminerde; kedilerde en sık rastlanan rahatsızlıklardan biri olan ‘’Üriner Sistem Rahatsızlıkları & Tedavide Başarıya Götüren Noktalar’’ meslektaşlarımız ile paylaşılmış, ayrıca üriner sistem rahatsızlıklarında tedavide ‘’Convenia’nın Kullanımı & Etkinliği’’ üzerinde de durulmuştur. Eğitim seminerinin bilimsel içerikli oturumlarının arasında Zoetis standında temel iletişim vurgusu; ‘’Endişeye Mahal Yok Convenia İş Başında’’ sloganı ile yola çıkılan ve üriner sistem rahatsızlıklarında yapılan çalışmalarla etkinliği ortaya konmuş; Convenia® idi.

Convenia iş başında Convenia®, sahip olduğu geniş endikasyon alanı ile deri, üriner sistem ve periodontal enfeksiyonlarda meslektaşlarımıza destek olurken, tek enjeksiyon ile yarattığı 14 güne varan etkisi ile hasta – tedavi uyumunu maksimuma çıkarmaktadır. 2016 yılında Zoetis’in en önemli ürünlerinden biri olarak pazardaki yerini koruyacaktır. Etkinlik boyu Zoetis standını ziyaret eden değerli meslektaşlarımız ile süpriz hediyeler paylaşılmıştır. Her yıl gerek kendi düzenlediği eğitim faaliyetleri gerekse de sektöre değer katacak faaliyetlere verdiği desteklerle yoluna devam eden Zoetis Hayvan Sağlığı, seminerde emeği geçen tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyor, nice seminerlerde birlikte olmayı temenni ediyoruz.


Zoetis Hayvan Sağlığı sektöre değer katan organizasyonlar içinde yer almaya devam ediyor…

Zoetis Hayvan Sağlığı ; Rottweiler Irk Derneği ve Veteriner İlk 50 Seminerleri dahilinde; 20 Mart 2016 günü gerçekleştirilen ‘’Kalça ve Dirsek Displazileri’’ konu başlıklı eğitim seminerinde yer alarak, 62 meslektaşını ağırladı.


Dr. Denıs Novak ve Prof.Dr.Hasan Bilgili tarafından gerçekleştirilen seminerde; köpeklerde kalça ve dirsek displazileri, tanıya giden yöntemler, doğru görüntüleme teknikleri ve cerahi teknikler üzerinde durulmuştur.

Eğitim seminerinin bilimsel içerikli oturumlarının arasında Zoetis standında temel iletişim vurgusu; ‘’Hastalıkta Sağlıkta Nutradyl’’ sloganı ile yola çıkılan ve eklem rahatsızlıklarında profilaksi ve tedaviye destekte oldukça etkili olan Nutradyl idi.

Nutradyl, içeriğindeki glokizmain ve kondroitin ile sağlıklı eklem yapısını desteklerken; sahip olduğu omega – 3 yağ asitleri ile de eklem rahatsızlıklarında ortaya çıkabilecek ağrının ortadan kaldırılmasına destek olur. Bu bağlamda Nutradyl; eklem rahatsızlıklarında hem  profilaksi ve hem de tedaviye destekte; veteriner hekimlerin en büyük desteçisi olmayı arkasına Zoetis kalite ve güvencesini de alarak perçinlemektedir.

Oturumlar arasında Zoetis standını ziyaret eden değerli meslektaşlarımız süpriz hediyeler de paylaşılmıştır.

Her yıl gerek kendi düzenlediği eğitim faaliyetleri gerekse de sektöre değer katacak faaliyetlere verdiği desteklerle yoluna devam eden Zoetis olarak, seminerde emeği geçen tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyor, nice seminerlerde birlikte olmayı temenni ediyoruz.