TÜRKİYE

YENİLİK

Zoetis’te bizler, yenilikçiliğimizi müşterilerimizin başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu çözümleri keşfedip geliştirmeye yönlendiriyoruz. Sonuç odaklı ve hayvan sağlığı özel ilaçlarımızla aşılarımız, teknik eğitimlerimiz ve iş desteklerimiz veteriner hekimlerle çiftlik hayvanı üreticilerine  sorunları karşısında yardımcı olmak üzere tasarlanıyor. Dünyanın dört bir yanındaki Zoetis araştırma tesislerinden gelen bilgilerden; önde gelen araştırma kurumları ve üniversitelerle yapılan ittifaklardan oluşan global bir ağdan; ve ilaç, biyoteknoloji, tarım gibi ilgili sektörlerde sağlanan en son ilerlemelerden aldığımız destekle hayvan sağlığında yenilikçiliğe odaklanıyoruz.

 

İNOVASYON SONUÇLARI

Dünyanın dört bir yanındaki veteriner hekimler, evcil hayvan sahipleri ve çiftlik hayvanı yetiştiricileri için değişim devam ederken, Zoetis onların karşılaştıkları zorlukları öngörüyor ve hayvanlarına daha etkin bakım sağlamalarına, işletmelerini daha verimli bir şekilde çalıştırmalarına yardımcı olacak yeni çözümler geliştirmek için çaba gösteriyor. Çalışmalarımız dünyanın dört bir yanındaki araştırma tesislerinden gelen bilgilerle, önde gelen araştırma kurumları ve üniversitelerle yapılan ittifaklardan oluşan global bir ağla ve ilaç, biyoteknoloji, tarım gibi ilgili sektörlerde sağlanan en son ilerlemelerle destekleniyor.  

Araştırmalarımız sonucunda yıllar içinde veteriner hekimlerin çiftlik hayvanlarına ve evcil hayvanlara daha iyi bakım sunmalarını sağlayan;  çiftlik hayvanı üreticilerinin de işletmelerinin verimliliğiyle kârlılığını arttırmalarına olanak tanıyan geniş bir dizi ürün geliştirilmiştir.

Zoetis’in dünyanın dört bir yanında gerçekleştirdiği inovasyonlardan örnekler:

 

Sığır Repiratuar Sinsityal virüsünün yol açtığı hastalığın önlenmesine yönelik ilk solunum aşısı

 

 

 

 

Erkek domuzlarda yabani domuz izlerini fiziksel kastrasyona gerek kalmadan azaltan tek ürün

 

 

 

 

 

Kedi ve köpeklerde yaygın görülen bakteriyel deri enfeksiyonlarına karşı ilk uzun etkili antibiyotik

 

 

 

 

 ABD’de kanatlılarda koksidiyozu önlemeye yardımcı ilk ve tek in ovo aşı