TÜRKİYE

ARAŞTIRMA & GELİŞTİRME

Zoetis olarak bizler  sürekli yenilik yapmaya, hayvan yetiştiren ve bakan herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak hayvan sağlığı çözümleri geliştirmeye odaklanmaktayız. Dünyanın dört bir yanındaki veteriner hekimlerle çiftlik hayvanı yetiştiricilerinin kendi pazarlarındaki ihtiyaçlarını öngören inovasyonlar yapma çabalarımızın temelinde Ar-Ge yer alır.

Araştırmacılarımız ve bilimadamlarımız dünya genelinde güncel ürün dizimizi genişletip güçlendirmek için çalışmaktadır. Bu amaçla yeni türleri veya çözümleri hedeflemekte, yeni ülkelerde onaylar almakta ve daha fazla müşterinin hayvan sağlığı çözümlerimizden yararlanabilmesi için yeni kombinasyonlarla formülasyonlar geliştirmekteyiz.  Yeni ürünlerin geliştirilmesinde tarım, ilaç ve biyoteknoloji sektörlerinde yapılan buluşları da kullanıyoruz. Diğer sektörlerde yapılan Ar-Ge çalışmalarından da yararlanabildiğimiz için, genelde insan sağlığına oranla daha hızlı, daha hesaplı ve daha sürdürülebilir bir araştırma sürecimiz bulunuyor.

 

AR-GE’DE ODAKLANDIĞIMIZ ALANLAR
Araştırmalarımız hem Zoetis içinde yapılan inovasyonlara, hem de dış ortaklarla işbirliğine dayanmaktadır. Çalışmalarımızda çok çeşitli türlere, tedavi alanlarına ve coğrafi bölgelere odaklanıyoruz.  Aşılar, ilaçlar, genetik ürünler, diyagnostik ürünler, biyocihazlar alanlarında araştırmalar yapıyoruz.

 

AR-GE OLANAKLARI

Uzmanlık
Zoetis Ar-Ge organizasyonu sayısız uzman bilimadamı ve veteriner hekimden oluşmaktadır. Bu uzmanlar en gelişmiş araştırma tesislerinde en yeni teknolojileri ve yenilikçi yaklaşımları kullanarak veteriner hekimlerle çiftlik hayvanı üreticilerine  eksiksiz sağlık çözümleri sunmaktadır.

 

Dünya Genelinde Faaliyetler
Kalamazoo, Michigan’daki global merkezimize ek olarak, ABD (California, Iowa, Maryland, Missouri, Nebraska, New Jersey ve North Carolina), Kanada, Avrupa (Belçika, Fransa ve İspanya), Avusturalya genelinde araştırma organizasyonumuz ve kilit gelişen pazarlarda (Brezilya, Hindistan ve Çin) Ar-Ge takımlarımız bulunmaktadır.
Dünya çapındaki bu organizasyon her bölgedeki çiftlik hayvanı üreticileriyle veteriner hekimlere kulak vermemize olanak tanımaktadır. Onların ihtiyaçlarını karşılamak için, karşılaştıkları güçlükleri özel hazırlanmış pratik ve maliyet-etkinliği olan inovasyonlara dönüştürüyoruz. Yeni çıkan bulaşıcı hastalıklar yayılıp insanlarla hayvanların hayatlarını ve geçim kaynaklarını tehdit ederken, bölgesel ayakizimiz sayesinde hızlı ve doğru şekilde tepki verebiliyoruz.